Gęste i bujne włosy – i ty możesz takie mieć!

wspaniałę i bujne włosy

Gdyby przyjrzeć się współczesnej polskiej blogosferze – a konkretnie tej części, która skupia się wokół zagadnień mody i urody – nie sposób nie dostrzec, że jednym z dominujących tematów jest pielęgnacja włosów. Wydaje się więc, że zdrowe, gęste włosy są marzeniem wielu osób – stąd tak często szukają one porad i urodowych trików, które mogłyby w tym pomóc. Co zrobić, żeby włosy były gęstsze? Przedstawiamy najpopularniejsze i najskuteczniejsze sposoby według urodowych autorytetów Polek.

Opowiednie mycie i szampon na gęste włosy

Wiele osób nieświadomie osłabia swoją czuprynę i naraża ją na uszkodzenia przez niewłaściwą pielęgnację. Weźmy na przykład mycie włosów – większość z nas nawet nie przypuszcza, że może robić to źle! Zatem po kolei: niezwykle ważne jest dokładne rozczesanie włosów przed ich zmoczeniem. W przeciwnym razie mogą się splątać. By mieć gęste, mocne włosy, należy unikać ich kontaktu z gorącą wodą. Strumień o letniej temperaturze będzie idealny. Pod koniec mycia dobrze jest też opłukać włosy wodą dosyć chłodną – to doda im blasku. I wreszcie wycieranie… Ważna jest tu delikatność. Szarpanie i silne tarcie ręcznikiem może przynieść więcej szkody niż pożytku. Lepiej powoli osuszyć włosy ręcznikiem i pozostawić je swobodnie do wyschnięcia.

Przy myciu włosów warto też stosować szampon na gęste włosy Bioxsine Dermagen. Jest delikatny, na bazie ziół, dlatego też nie podrażnia i nie obciąża skóry głowy. Wzmacnia cebulki włosów i oczyszcza mieszki włosowe, dzięki czemu włosy rosną szybciej i są mocniejsze, a co najważniejsze – jest ich więcej. Dostępny jest w 3 wersjach dla różnego typu włosów: z łupieżem, przetłuszczających się, a także suchych i normalnych. Dla lepszego efektu polecamy też sięgnąć po łagodną odżywkę z tej samej serii. To ziołowy preparat o dużej zawartości krzemu, który znacznie wzmacnia włosy i przyspiesza ich wzrost.

Domowe sposoby na gęste włosy

W temacie włosów, skóry i paznokci bardzo często stosujemy sprawdzone metody naszych babć i prababć. Nie da się ukryć – w rodowych albumach znajdziemy mnóstwo fotografii potwierdzających, że dawne pokolenia wiedziały, co to znaczy zdrowe i piękne włosy. Dobrze będzie więc poznać  cenione przez kolejne pokolenia sposoby na gęste włosy.

Doskonale sprawdzają się płukanki do włosów z przeróżnych ziół. Bardzo skuteczne są rośliny powszechnie kojarzone z dobrą kondycją włosów – pokrzywa i skrzyp polny. Wystarczy przygotować wywar z suszu tych popularnych bylin (odpowiednie mieszanki można dostać bez trudu w sklepach zielarskich) i płukać nim włosy po dokładnym ich umyciu. Inny domowy sposób na gęste włosy to maseczka z olejku rycynowego i żółtka jaja. Dwie łyżki oleju, dwie łyżki wody i żółtko należy zmieszać ze sobą do uzyskania jednolitej konsystencji i nałożyć na włosy na ok. 30 minut. Po tym czasie głowę trzeba dokładnie umyć delikatnym szamponem. By maseczka odniosła pożądany skutek, warto powtarzać ją co najmniej raz w tygodniu. Piękne, gęste włosy są tego warte, prawda?

Powodzenia!