Serum w piance Bioxsine Dermagen – lekkie i skuteczne rozwiązanie

serum przetłuszczone włosy

Jeśli Twoje włosy mają tendencję do przetłuszczania się, zapewne rzadko sięgasz po odżywki, maski czy sera do włosów. Formuła większości z nich dodatkowo obciąża włosy i sprawia, że wyglądają na oklapnięte i zmęczone.

Co jednak w sytuacji, gdy włosy przetłuszczające stają się cienkie, tracą witalność i zaczynają nadmiernie wypadać? Nie można ich przecież zostawić samych sobie… Właśnie z myślą o takich problemach powstało serum w piance z serii Bioxsine Dermagen.

Serum w piance – właściwości

Jak wszystkie inne kosmetyki z serii Bioxsine Dermagen, i serum w piance oparte zostało o starannie skomponowaną formułę ziołową. Działanie hamujące wypadanie włosów i wzmacniające cebulki włosowe zapewnia Biocomplex B11 – unikalna kompozycja składników odżywczych, która przywraca włosom blask, sprężystość i stabilność. W jej skład wchodzą między innymi:

  • Flawonoidy
  • nienasycone kwasy tłuszczowe
  • beta-sitosterol
  • zestaw witamin: A, B1, B2, B5, B9
  • składniki mineralne, takie jak: potas, cynk, magnez, żelazo, wapń

Składniki te wzajemnie się uzupełniają, i co za tym idzie, wspólnie skutecznie hamują proces wypadania włosów. Formuła Biocomplex B11 wzmacnia włosy, sprawia, że są bardziej odporne na czynniki zewnętrze, a ponadto zwiększa ich objętość.

Jej efektywność została potwierdzona klinicznie w cenionych ośrodkach akademickich, m.in. w Niemczech i we Włoszech. Biocomplex B11, dzięki temu, że stwarza zdrowe środowisko dla skóry głowy, zapewnia doskonałe odżywianie osłabionych cebulek włosowych. To właśnie w nich zachodzą istotne procesy, które warunkują prawidłowy wzrost włosów.

Dla osób zmagających się z problemem przetłuszczających się włosów, lekka formuła pianki nie obciąża ich i nie skleja. Dzięki temu bez problemu można stosować ją na co dzień, nie martwiąc się o estetykę fryzury. Pianka nie zawiera też żadnych barwników ani sztucznych substancji zapachowych, dzięki czemu nie uczula i nie podrażnia.

Jak stosować serum w piance?

Aplikacja serum w piance jest bardzo prosta. Po umyciu włosów i delikatnym osuszeniu ich przy pomocy ręcznika podziel włosy na części i nałóż serum bezpośrednio na skórę głowy. By składniki aktywne dotarły tam, delikatnie wmasuj piankę opuszkami palców – taki „masaż” powinien trwać co najmniej 1,5 minuty lub aż do momentu, gdy pianka się wchłonie. Najlepiej będzie zacząć od miejsc, w których obserwujesz największą utratę włosów. Następnie przejdź do pozostałych partii skóry głowy. Nie spłukuj serum – by zadziałało poprawnie, musi dobrze się wchłonąć.

Najlepsze efekty uzyskasz wówczas, gdy równolegle z pianką-serum zastosujesz także szampon z serii Bioxsine Dermagen. Wariant dla włosów przetłuszczających się jest dostępny w przypadku każdego z trzech rodzajów szamponów: Forte, Regular i Dla Kobiet.

Taka kompleksowa pielęgnacja sprawi, że włosy szybciej odzyskają siłę, blask, a co najważniejsze przestaną wypadać.