5 fryzur przyjaznych dla Twoich włosów

fryzury zdrowe dla włosów

Wydawać by się mogło, że wybór fryzury to jedynie kwestia gustu i wygody osoby, która ją nosi. Nic bardziej mylnego!

Niektóre fryzury zbytnio obciążają włosy, inne zaś okazują się im bardziej przyjazne. Czego nie lubią włosy i jak warto się czesać, by pomóc im zachować blask i witalność? Przedstawiamy fajne fryzury, w których zakochają się Twoje włosy.

Zdrowe włosy – czego unikać?

Przede wszystkim warto unikać bardzo mocnych splotów i ścisłych upięć. Znacznie nadwerężają one włosy i niszczą ich strukturę, mogą też wpływać negatywnie na stan mieszków włosowych i destabilizować cebulki włosowe, a przez to przyczyniać się do nadmiernego wypadania włosów.

Niewskazane są też te uczesania, które wymagają dużej ilości kosmetyków utrwalających – one także działają na włosy destrukcyjnie.

Najmodniejsze fryzury przyjazne włosom

Jeśli masz proste włosy i nie boisz się zmian, warto obciąć je na krótko. W ten sposób zmniejszy się ich ciężar, cała fryzura stanie się lżejsza i bardziej atrakcyjna, a włosy odżyją i odzyskają witalność.

Krótkie fryzury z cienkich włosów nie oznaczają nudy na głowie – jest kilka opcji, które warto rozważyć:

  1. Tradycyjny bob – to wśród fryzur prawdziwy klasyk, który nigdy nie wychodzi z mody. Dzięki równemu cięciu cienkie włosy będą wyglądały zdrowiej, gęściej i mocniej. Nie musisz też decydować się na boba w wersji bardzo krótkiej – może on równie dobrze sięgać do ramion. Bob wygląda dobrze jednak tylko w przypadku pań o prostych włosach.
  2. Wycieniowane fryzury – na cienkie i rzadkie włosy to zdecydowanie najlepszy patent. Cieniowanie sprawia, że ogólna objętość włosów wydaje się optycznie większa i mocniejsza. Dynamizmu dodadzą włosom przede wszystkim najmodniejsze fryzury typu pixie oraz cięcia w stylu shag.

Dłuższe fryzury dla cienkich włosów

Nie każda z nas czuje się jednak dobrze w krótkich włosach – dlatego też podsuwamy kilka inspiracji także dla tych pań, które wolą włosy długie lub półdługie:

  1. Podkręcone na szczotce lub lokówce – to najprostszy sposób, by w krótkim czasie włosy znacznie zyskały na objętości. Lekko podkręcone końcówki sprawią, że włosy będą się wydawały sprężyste i pełne energii. Decydując się na takie uczesanie, trzeba jednak pamiętać o doborze odpowiednich produktów do stylizacji włosów, które zabezpieczą pasma przed ciepłem lokówki czy suszarki.
  2. Loki lub fale na całej długości – to też dobre wyjście, by optycznie zwiększyć objętość cienkich włosów. Trzeba jednak przy tym uważać, by podczas zabiegów stylizacyjnych nie przesuszyć swoich pasm.
  3. Luźny pół-kucyk – zawsze modny, wygodny, prosty do wykonania i przyjazny dla kosmyków – czego chcieć więcej? Podziel włosy na dwie części i lekko zaczesz przednią ku tyłowi, związując je miękką gumką. Trzeba tylko pamiętać, by nie wiązać włosów zbyt ściśle – może to wpłynąć negatywnie na stan mieszków włosowych i osłabić cebulki włosów.