Cienkie włosy – jak sprawić, by były bardziej gęste?

najlepsze rozwiązania na cienkie włosy

O ile ideały piękna zmieniają się na przestrzeni wieków i zależą od aktualnych trendów, o tyle w przypadku włosów pewne pożądane cechy okazują się bardzo stałe.

Piękne włosy to gęste włosy – do takiego stanu dąży każda z nas. Jak mieć gęste włosy? To już nie taka prosta sprawa. Choć robimy w tym celu wiele, nie zawsze udaje nam się osiągnąć sukces.

Domowe sposoby na gęste włosy to temat wprost niewyczerpany. W tym artykule postaramy się wskazać Wam te, które uważamy za najskuteczniejsze.

Co zrobić, żeby mieć gęste włosy?

Jedną z podstawowych kwestii, o które trzeba zadbać, by mieć bujne włosy, to ograniczenie ich wypadania. Pierwszym krokiem powinny być zmiany w codziennej pielęgnacji włosów.

Przede wszystkim zadbaj o dobry, delikatny szampon, który wzmocni mieszki włosowe i zregeneruje strukturę włosa. Na wysokości zadania stają bez wątpienia specyfiki z serii Bioxsine Dermagen, oparte na ziołowej formule Biocomplex B11.

Ich działanie dodatkowo wzmocni stosowanie innych produktów z tej samej serii: odżywki, olejku i serum (w ampułkach lub w spray’u).

Cienkie i rzadkie włosy, by odzyskać witalność, potrzebują także wzmocnienia od wewnątrz. Warto więc wprowadzić do swojej diety pewne zmiany i częściej sięgać po produkty, które dostarczą włosom wszelkich niezbędnych substancji odżywczych.

Co warto jeść, by mieć gęste włosy? Przede wszystkim należy włączyć do jadłospisu morskie ryby, jak halibut, łosoś czy makrela. Nie tylko obfitują one w białko, które jest podstawowym budulcem włosa, ale też stanowią najlepsze źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Te zaś poprawiają ukrwienie skóry głowy, a co za tym idzie – przyspieszają proces wzrostu włosów. Dobrze też zwiększyć dawki żelaza w codziennych posiłkach. Znajdziesz je głównie w roślinach strączkowych oraz w kaszach.

Naturalne sposoby na gęste włosy

Oprócz wymienionych wyżej czynności pielęgnacyjnych i zmian w diecie warto też szczególnie troskliwie zadbać o skórę głowy. Stan osadzonych w niej mieszków włosowych odpowiada bowiem za gęste włosy.

Co zrobi im dobrze? Bez wątpienia przydatne okażą się naturalne wcierki do włosów. Świetne efekty przynosi na przykład wcierka z naparu z mielonych nasion kozieradki – nie tylko wzmacnia włosy, ale też unosi je u nasady, dzięki czemu cała fryzura wygląda znacznie korzystniej.

Specjaliści polecają także żel aloesowy, który odżywia i nawilża, a dzięki temu wspomaga powstawanie „baby hair”, czyli nowych włosów w fazie wzrostu, przyczyniających się do zagęszczenia naszej czupryny.

Nie do przecenienia są też oleje do włosów – szczególnie ceni się olej kokosowy i śliwkowy. Należy jednak przetestować, który specyfik najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Dla optymalnych rezultatów olejowanie włosów warto zafundować sobie co najmniej raz w tygodniu.