Jak przyspieszyć porost włosów?

szybki porost włosów

Zadbane, silne i bujne włosy przyciągają uwagę innych i sprawiają, że czujemy się atrakcyjnie. Niestety, nie każdy dostał w prezencie od natury gęstą czuprynę… Są i tacy, którzy od dziecka zmagają się z cienkimi, słabymi włosami, których na dodatek wcale nie ma zbyt dużo. Czy da się coś z tym zrobić? Czy można w prosty sposób zmienić charakter swojej fryzury? Oczywiście! Wystarczy tylko odpowiednia kuracja i systematyczność. Przedstawiamy najlepsze sposoby na szybki porost włosów.

Co na porost włosów?

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że nie uda nam się zmienić pewnych genetycznych predyspozycji, które determinują szybkość, z jaką rosną nasze włosy. Możemy jednak stymulować ich wzrost i wzmacniać je, tak, by wyglądały lepiej i zdrowiej.

W przypadku włosów, jak również paznokci, kwestią fundamentalną jest odpowiednia dieta. Musi być zróżnicowana i bogata w minerały i witaminy. By wspomóc kompleksowe działania stymulujące porost włosów, warto włączyć do swojej diety takie produkty jak:

  • wątróbka
  • ryby – głównie morskie
  • artykuły pełnoziarniste
  • masło orzechowe
  • awokado

i wiele innych. Warto w tej sprawie zasięgnąć opinii doświadczonego dietetyka, który z pewnością wyjaśni nam, jakie składniki są najskuteczniejsze i podpowie, co przyspiesza porost włosów.

Suplementy na porost włosów

Zatrzymajmy się jeszcze na chwilę na działaniu „od wewnątrz”. Oprócz wzbogacenia diety o produkty dostarczające skórze, włosom i paznokciom niezbędnych witamin i minerałów, można też pomyśleć o odpowiedniej suplementacji. Tabletki na porost włosów są jednak dosyć drogie – zresztą, co podkreślają liczne blogerki urodowe, wiele reklamowanych w mediach suplementów nie spełnia swojej roli zgodnie z oczekiwaniami.

Śmiało można jednak sięgnąć do suplementów bardziej naturalnych. Powiedzenie „rosnąć jak na drożdżach” nie wzięło się znikąd – nie sposób więc przecenić wpływu, jaki mają drożdże na porost włosów. Warunkiem skuteczności jest jednak – jak wszędzie – regularność i systematyczność. Drożdże przy okazji pomogą pozbyć się problemów z cerą i wzmocnią paznokcie. To niezły układ, prawda?

Kosmetyki na porost włosów

Jeśli zależy nam na szybkim i długotrwałym efekcie, musimy podjąć działania kompleksowe, odżywiając włosy zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz. W ofercie Bioxsine znajdziemy sprawdzone i cenione przez konsumentów produkty na porost włosów. Warto zaopatrzyć się w szampon przyspieszający porost włosów i zapobiegający ich wypadaniu Bioxsine Dermogen. Ziołowa formuła szamponu delikatnie oczyszcza skórę głowy i odżywia włosy, stymulując je do szybszego wzrostu. Szampon dostępny jest w trzech wersjach: dla włosów z łupieżem, przetłuszczających się, a także suchych i normalnych.

By osiągnąć jeszcze lepsze efekty, warto sięgnąć po serum na porost włosów Bioxsine Dermogen. Jego działanie skupia się głównie na rewitalizacji słabych cebulek włosowych, które pod jego wpływem odzyskują sprężystość i połysk, a cała fryzura nabiera objętości. Trzeba uzbroić się w cierpliwość – kuracja trwa dość długo (optymalnie – 4-5 miesięcy). Jej efekty są jednak niezwykle zadowalające i bardzo długotrwałe. Z pewnością więc nie będzie potrzeby, by ją powtarzać.

Powodzenia!