Nie tylko szampon i odżywka – wzmacniające kosmetyki do włosów

wzmacnianie włosów

Pod wpływem wielu różnych czynników nasze włosy mogą stracić swój blask i stać się wyraźnie słabsze. Czasem u przyczyn takiego stanu rzeczy leży długotrwały stres, czasem brak pewnych mikroelementów w codziennej diecie, innym razem za osłabienie włosów odpowiadają zmiany hormonalne…

Słabe włosy zaczynają masowo wypadać, a cała czupryna znacznie się przerzedza. Jakie kosmetyki pielęgnacyjne do włosów mogą pomóc je wzmocnić?

Szampon i odżywka to nie wszystko

Zdecydowana większość z nas w codziennej pielęgnacji włosów ogranicza się do szamponu i – od czasu do czasu – odżywki. Nie ma się właściwie czemu dziwić – jeśli włosy są w dobrej kondycji, te dwa kosmetyki zazwyczaj wystarczają (pod warunkiem, że posiadają odpowiedni skład).

Problem pojawia się wówczas, gdy włosy zaczynają nadmiernie wypadać – to znak, że warto im zaaplikować także innego rodzaju specyfiki, które pomogą je wzmacniać i zahamują proces wypadania.

Olejki do włosów

Wśród „włosomaniaczek”, jak zwykły nazywać się w sieci pasjonatki pielęgnacji i stylizacji włosów, bardzo popularne okazują się w ostatnich latach różnego rodzaju   olejki do włosów.

Pomagają one przede wszystkim wygładzić włosy i odbudować ich strukturę, w wyniku czego odzyskują one dawny blask i stają się silniejsze. Olejowanie włosów nie jest skomplikowanym ani czasochłonnym zabiegiem. Najprostszą metodę można opisać w trzech krokach:

  • Nalej niewielką ilość oleju do płytkiego naczynia.
  • Zamocz w nim palce, po czym rozprowadź olej po wewnętrznej stronie dłoni.
  • Nacieraj włosy pasmo po paśmie, starając się wmasować olej (jednak nie za mocno).

W ten sposób uda się rozprowadzić olej po włosach w odpowiednich proporcjach, nie będzie on też spływał z kosmyków.

Jeśli pojawia się problem z wypadaniem włosów, najlepiej stosować olejki stworzone specjalnie z myślą o pasmach osłabionych z tendencją do wypadania.

Świetnie sprawdzi się tu ziołowy olejek Bioxsine Dermagen z formułą Biocomplex B11. Starannie dobrany, naturalny skład tego kosmetyku zapewnia włosom kompleksową kurację wzmacniającą i sprawia, że zyskują gładkość i połysk.

Serum do włosów

Z wypadaniem włosów problem mają często osoby o czuprynie przesuszonej i zniszczonej częstymi zabiegami fryzjerskimi. Wówczas pojawia się potrzeba dłuższej terapii z wykorzystywaniem różnego rodzaju kosmetyków pielęgnacyjnych stworzonych właśnie w tym celu. Włosy nie staną się znów piękne, zdrowe i silne w kilka dni – potrzeba kilku miesięcy, by wróciły do dawnej dobrej formy.

Warto sięgnąć wtedy po sprawdzone serum o skuteczności potwierdzonej klinicznie. Doskonale sprawdza się serum Bioxsine Dermagen, dostępne w dwóch wersjach – w piance i w ampułkach. Aplikuje się je na skórę głowy, wykonując przy tym jej delikatny masaż.

Działanie kosmetyku w połączeniu z samym sposobem jego nakładania oczyszcza mieszki włosowe i stymuluje zachodzące w nich procesy, dzięki czemu wzmacnia włosy będące w fazie katagenowej (to faza aktywnego wzrostu włosa). W efekcie włosy rosną szybciej i są stabilniej osadzone w mieszkach włosowych.

Jeśli problemy z wypadaniem włosów dotyczą Cię bezpośrednio, warto skorzystać z tych wskazówek i oprócz dobrego szamponu i odżywki zacząć używać także serów i olejków. Z pewnością przyniosą one pożądany efekt. Powodzenia!