Czego potrzebują włosy, by były silne i zdrowe?

piękne kobiece włosy

Mimo iż generalnie deklarujemy dość dużą dbałość i troskę o nasze zdrowie, bardzo często ignorujemy ważne sygnały, jakie przekazuje nam nasz organizm. Jednym z symptomów, którego nie warto lekceważyć, okazuje się nadmierne wypadanie włosów.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że stan naszej czupryny można w pewnym sensie traktować jako wskaźnik ogólnego stanu organizmu. Jeśli są słabe, tracą blask i wypadają na potęgę, oznacza to niechybnie, że czegoś im brakuje. Jak więc o nie zadbać? Czego potrzebują włosy, by odzyskać dobrą kondycję?

Zbilansowana dieta 

Niewiele osób wie, że wszelkie substancje odżywcze, które dostarczamy naszemu organizmowi, docierają do włosów i paznokci na samym końcu – a więc dopiero wtedy, gdy zapotrzebowanie innych organów naszego ciała zostanie zaspokojone. W związku z tym, nie dbając o odpowiednie dawki witamin i minerałów, pozostawiamy włosy same sobie. A one powoli zaczynają nas opuszczać…

By tak się nie stało, trzeba przede wszystkim dobrze się odżywiać. Których składników nie może zabraknąć w codziennym jadłospisie i co stanowi ich najlepsze źródło?

  • Witamina A, która pobudza włosy do wzrostu: brokuły, rzeżucha, szpinak, pomidory, wątróbka;
  • Witamina C, wspomagająca syntezę kolagenu i białek keratynowych: cytrusy, seler, papryka;
  • Witamina E, która stymuluje podziały komórkowe macierzy włosa: jajka, nasiona roślin oleistych, orzechy;
  • Cynk, który wzmacnia mieszki włosowe: podroby, kiełki pszenicy, nasiona dyni;
  • Nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, które wzmacniają strukturę włosa: ryby morskie, orzechy włoskie, migdały.

Odpowiednia pielęgnacja

Bardzo często przyczyną wzmożonego wypadania włosów okazuje się nieprawidłowa pielęgnacja włosów: przesuszanie ich przy użyciu suszarki czy prostownicy, używanie zbyt ścisłych gumek i frotek czy zbyt energiczne i zbyt silne ruchy rąk przy myciu czy rozczesywaniu włosów.

Wszystko to ma ogromny wpływ na kondycję włosów i może poważnie naruszać ich strukturę. Trzeba więc zadbać o to, by wszystkie czynności pielęgnacyjne czy stylizacyjne wykonywać w należyty sposób – delikatnie i uważnie.

Nie bez znaczenia są też oczywiście kosmetyki, jakich używamy do pielęgnacji. Włosy powinno myć się delikatnym szamponem, najlepiej opartym na przebadanej klinicznie ziołowej formule.

To wymaganie spełniają szampony przeciwko wypadaniu włosów z serii Bioxsine Dermagen. Są one dostępne w trzech wersjach: Regular, Forte i Dla kobiet, każda wersja zaś posiada dodatkowe cztery warianty dla różnych typów włosów (suche i zniszczone, normalne, przetłuszczające się i z łupieżem).

Zawarta w nich formuła Biocomplex B11 to kombinacja starannie wyselekcjonowanych ziół wzmacniających mieszki włosowe i regenerujących strukturę włosa. W składzie szamponu znalazły się m.in. skrzyp polny, rumianek, pokrzywa i krwawnik pospolity. Taka kompozycja zapewnia włosom wszystko to, co dla nich najlepsze.

Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów warto sięgnąć także po inne kosmetyki z serii Bioxsine Dermagen oparte na tej samej formule: odżywkę, serum (w ampułkach lub w piance) oraz odżywczy olejek do włosów.

W ten sposób z pewnością dostarczysz włosom wszystkich niezbędnych dla ich zdrowego wzrostu składników.

Powodzenia!