Wypadanie włosów – poważny problem, któremu da się zaradzić

co zrobić na wypadające włosy

Choć wszyscy chcielibyśmy cieszyć się bujną, zdrową czupryną, czasami dzieje się inaczej. Bywa, że pod wpływem czynników zewnętrznych – a jeszcze częściej: wewnętrznych problemów organizmu – coraz liczniej wypadające włosy stają się prawdziwym powodem do niepokoju. Co może oznaczać wzmożone wypadanie włosów i jak wzmocnić włosy, by zostały – zdrowe i silne – na swoim miejscu?

Dlaczego wypadają włosy?

Przyczyny wypadania włosów mogą być rozmaite. Często na osłabienie mieszków włosowych, które skutkuje wypadaniem włosów, wpływa życie w ciągłym stresie i zmęczeniu.

Cały organizm jest wtedy w kiepskim stanie – nic więc dziwnego, że i włosy słabną i obumierają. Nadmierne wypadanie włosów może być też konsekwencją zaburzeń hormonalnych, złej diety i niedoborów witamin oraz mikroelementów czy też nieodpowiedniej pielęgnacji i zbytnio obciążających włosy fryzur.

Najczęstszym problemem jest jednak łysienie androgenowe, zwane też dziedzicznym, które w pewnym wieku dopada aż 70 % mężczyzn i 40 % kobiet. U panów prowadzi do powstawania zakoli na skroniach i łysiny na czubku głowy, u pań powoduje z kolei znaczne przerzedzenie włosów. Jak sobie z tym radzić?

Jak wzmocnić włosy? Sposoby na wypadanie włosów

Wypadające włosy często oznaczają niedobory pewnych substancji w organizmie. Warto więc wprowadzić do swojego jadłospisu produkty, które pomogą takie braki uzupełnić. Skuteczna może też być dodatkowa suplementacja.

Witaminy na włosy to przede wszystkim te z grupy B oraz F, a także witamina C. Taki zestaw stymuluje krwiobieg – w rezultacie włosy rosną mocne i zdrowe.

Ziołowe płukanki to zaś sposób na wypadające włosy, z którego korzystali już nasi przodkowie. Szczególnie skuteczny okazuje się korzeń łopianu, który oczyszcza i odżywia skórę głowy oraz wzmacnia cebulki włosów.

Dobre efekty przynosi także płukanie włosów słabym roztworem octu jabłkowego – ¼ szklanki octu należy rozprowadzić w litrze wody. Taki zabieg pomaga usuwać martwe komórki z mieszków włosowych, dzięki czemu nowe włosy stają się silne i stabilnie osadzone.

Preparaty przeciw wypadaniu włosów

Gdy zmiana diety i domowe sposoby okazują się niewystarczające, konieczne może być kompleksowe leczenie przy użyciu specjalistycznych preparatów.

Podstawą pielęgnacji powinien być dobry szampon przeciw wypadaniu włosów dopasowany do indywidualnych potrzeb pacjenta – tak, by mógł spełniać kilka funkcji jednocześnie.

Szampony z linii Bioxsine Dermagen dostępne są w trzech wersjach do każdego rodzaju włosów: suchych i normalnych, przetłuszczających się oraz tych ze skłonnością do łupieżu. Wszystkie są delikatne, a ich działanie skupia się przede wszystkim na wzmocnieniu mieszków włosów i przyspieszeniu ich wzrostu.

By leczenie odniosło pożądane efekty, warto oprócz szamponu włączyć do codziennego stosowania inny preparat na wypadanie włosów – odżywkę, serum czy spray. Kompleksowe wzmocnienie włosów nie tylko powstrzyma ich wypadanie, ale też sprawi, że będą silniejsze, gęstsze i bardziej błyszczące.

Regularne stosowanie kosmetyków z serii Bioxsine Dermagen pomoże Ci szybko i raz na zawsze rozwiązać problem wypadających włosów.

Powodzenia!