Problem z zakolami – jak powstrzymać łysienie?

W życiu każdego mężczyzny – prędzej czy później – nadchodzi moment, w którym musi on zmierzyć się z problemem, nad którego pojawieniem się zapewne nigdy wcześniej się nie zastanawiał. Chodzi o zakola…

U mężczyzn łysienie zaczyna się bowiem właśnie od skroni i może postępować bardzo szybko.

Czy ten proces da się jakoś zatrzymać? Ze względu na jego genetyczny charakter nie jest to proste – można jednak skutecznie go opóźniać i neutralizować jego skutki. Potrzebny Ci skuteczny środek na zakola? Podpowiadamy, co może pomóc.

Łysienie mężczyzn – przyczyny

Na początku warto odpowiedzieć sobie na zasadnicze pytanie – dlaczego zakola to problem typowo „męski”? Co sprawia, że to właśnie mężczyźni łysieją częściej i to na dodatek w bardziej widoczny sposób?

Łysienie mężczyzn związane z wiekiem nazywa się też  łysieniem androgenowym lub pospolitym. U jego podstaw leżą geny i przekazywane z pokolenia na pokolenie predyspozycje organizmu.

Oznacza to, że jeżeli ojciec miał zakola na głowie, jego syn prawdopodobnie będzie borykał się z tym samym problemem po osiągnięciu wieku, w którym dotknął on ojca.

Bezpośrednią przyczyną jest nadwrażliwość mieszków włosowych na działanie androgenów. To przypadłość bardzo powszechna – szacunkowo mówi się, że łysienie androgenowe dotyka ponad 70 % mężczyzn.

Co ciekawe, choć kojarzymy je ze starzeniem się organizmu, wielu panów zaczyna łysieć już w bardzo młodym wieku. Łysienie androgenowe może się uaktywnić już między 16. a 20. rokiem życia i… postępować z wiekiem.

Dla precyzyjnego opisu kolejnych stadiów łysienia opracowano tak zwaną skalę Norwid-Hamiltona (NH) która mówi o pięciu stadiach łysienia. Pierwszy to właśnie zakola na głowie (a konkretnie na skroniach), ostatni – całkowita łysina.

Sposób na zakola u mężczyzn

Czy da się więc przeciwdziałać łysieniu o podłożu genetycznym? Jest to bardzo trudne i nie zawsze przynosi szybkie rezultaty. Wielu panów żartuje, że najlepszym sposobem na zakola na głowie jest po prostu… polubić je i odpowiednio wystylizować albo ogolić głowę na łyso.

Nie wszystkim jednak odpowiada taka metoda. Sposobem najskuteczniejszym, ale też bardzo drogim i czasochłonnym, jest przeszczep włosów. Jego cena waha się od 2500 do nawet 5000 zł, w zależności od tego, jak duże są zakola.

Trzeba przyznać, że to niemała suma. Czy istnieje inna droga? Wypadanie włosów można też hamować przy pomocy preparatów na porost włosów.

Bardzo zadowalające efekty dają produkty z serii Bioxsine Dermagen.Szampon przeciw wypadaniu włosów z tej oferty może być z powodzeniem stosowany jako szampon na zakola.

Warto sięgnąć po jego najsilniejszy wariant Forte z wzbogaconą formułą Biocomplex B11, która zwiększa odporność włosów i kreuje zdrowe środowisko skóry głowy.

Kurację na zakola na głowie warto wesprzeć serum w ampułkach, które dodatkowo wzmocni włosy i będzie przeciwdziałać ich wypadaniu.

Powodzenia!